Vay Benim Emeklerim!

  
Emek Sömürüsü Nedir?
Not :Hayallerinize Sahip Çıkın, Çalmasınlar!

Sen süt üreticisi olarak 1000 kg süt üretip 1 adet telefon alıyorsun
Oysa o telefon kendi ülkende veya ortak anlaşmaya dayalı kurduğun ülkeler birliği içinde uretilse (uçuk GümrükVergisi ÖTV KDV ler olmadığını düşün) maliyeti 400 litre süte eşit..
Sen geri kalan 600 litre süt ile ikinci bir inek almak, üretim yapmak için sermaye biriktirebilirsin
Veya ürettiğin sütün 40'ta birini zekat vermek yerine 40'ta 10'unu zekat/sadaka verebilirsin

Her bir süt üreticisi Afrikada aylık 1 su kuyusu açtırabilir veya basit bir traktör yardımında bulunabilir. Bir köyü ihya edecek meyve ağacı desteği verebilir.

Bir Asgari ücretli vatandaş 50 bin liralik bir otomobil almaya kalksa yemeden içmeden 22 ay çalışmak zorunda
Oysa 50 bin liralık araç vergisiz, masrafsız ülke içinde veya ortak anlaşmaya dayalı kurduğun ülkeler birliği içinde üretiliyor olsa aracın fiyatı 20 bin lira olur..
 Bu durumda sömürülen ve

Ek olarak çalışman gereken 12 ay ile ev almak için birikim yapabilir veya bir üretim şirketine sermaye ortağı olabilir ya da Myanmar'da Bangladeş'te açlık ve susuzluktan ölen insanlara yardımda bulunabilirdin. Sen de aslında büyük zenginler gibi büyük sadakalar dagitabilecek güçte iken kuruş hesabı yapmazdın

Rabbimiz Haşr suresinde şöyle buyuruyor:

Allah'ın, (fethedilen) memleketlerin ahalilerinden Peygamber'ine verdiği ganimet Allah'a, Peygamber'ine, (Peygamber'e) akrabalığı olanlara, yetimlere, yoksullara ve yolcuya aittir. Böylece (bu mal) içinizden #zenginler arasında dolaşıp duran bir varlık olmasın. Peygamber size neyi verirse onu alın, size neyi yasaklarsa ondan geri durun ve Allah'tan sakının. Şüphesiz Allah cezası şiddetli olandır.

Emeğin en büyük sömürücüsü faiz!

Bir devlet düşünün. Üretim yapmadığı veya yetersiz yaptığı için dışarıdan dövizle ya da faizle mal ve ürün alıyor.  100 birime aldığı ürün 125 birim olarak geri ödenecek.
Bunun için vatandaş dışarıdan alınan ürünün bedelini kendi ürettiği ürünü yüzde 25 artırarak ödemek zorunda.
Örneğin devlet bu ek faiz borcunu ödemek icin sanayide çalışan bir vatandastan 25 birim daha fazla üretmesini isteyecek ya da vergi ve ek ödemelerle elinde bulunan tasarruflarını sömürecek .
Bunun olmaması için faizci düzene son verecek ekonomi modeli uygulanmalı.
İslam faizi haram kılmıştır. Müslüman ülkeler bir ortak pazar ve ekonomik birliktelik kurup bu düzene son vermelidir.
Nasıldı o ayet:

İnkâr edenler birbirlerinin velileridir. Eğer siz bunu yapmazsanız (birbirinize yardım etmez ve dost olmazsanız) yeryüzünde bir fitne ve büyük bir bozgunculuk (fesat) olur.
(Enfal Suresi 73)

Bozguncu düzeni değiştirmek değiştirmeyi istemekle başlar. Allah "isteyin vereyim" derken "yaptırmazlar" fikri put olarak zihninde durmasın.
DipNot: Hayalleriniz için ayağa kalkın.

Ağlamayan bebeğe süt vermezlermis. Siz ağlamadan isteyin.. Hangi çağda yaşıyoruz canım, aaa!

Derin Not: Bozkır'ımızın gülü Mustafa Dayıya Allah'tan rahmet diliyorum. Kendisiyle inşaat malzemelerinde çok emek harcadık.
Ruhuna Fatiha

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar